Przyczyny i leczenie autyzmu

Jakie są przyczyny wystąpienia u danej osoby autyzmu?

Dokładna przyczyna pojawienia się autyzmu wciąż jest badana. Badania nad przyczynami omawianej choroby sugerują, że za różnice w rozwoju osób autystycznych może być odpowiedzialna kombinacja czynników genetycznych i środowiskowych. Autyzm nie jest spowodowany przez wychowanie danego człowieka ani przez jego sytuację społecznej – nie powstaje również w żadnym stopniu z winy jakiejś osoby.

Czy istnieje jakieś lekarstwo na autyzm?

Nie istnieje coś, co można by nazwać „lekarstwem” na autyzmu. Istnieje jednak szereg strategii i podejść terapeutycznych. Są to naukowo opracowane metody, umożliwiające pacjentom autystycznym naukę i rozwój – dlatego też są one bardzo pomocne dla osób borykających się z autyzmem.

Jak możesz pomóc osobie autystycznej?

Możesz pomóc osobom z autyzmem i ich rodzinom poprzez:
szerzenie zrozumienia dla autyzmu – zapisz się do naszej kampanii wsparcia informacyjnego na temat autyzmu, dotacje i finansowanie badań – dzięki czemu możemy w dalszym ciągu dawać milionom ludzi ważne informacje i porady na temat wsparcia pacjentów autystycznych,
wolontariat w jednej z naszych szkół, centrów opieki lub biur zajmujących się pomocą ludziom z autyzmem, fundraising (pozyskiwanie funduszy i środków materialnych) dla naszego stowarzyszenia.